Nometnes mērķis ir veicināt bērnu un jauniešu personības izaugsmi caur veselīgu un aktīvu atpūtu, izmantojot pieredzes izglītības metodes. Dot bērniem un jauniešiem labas emocijas, kas palīdz viņiem tālāk kļūt par spēcīgām un radošām personībām.

Kas ir nomente “Saulessvece”?

AKTĪVA ATPŪTA KOPĀ AR VIENAUDŽIEM. Katram no mums ir svarīgi būt kopā ar līdzīgi domājošiem. Tas paplašina redzesloku par savām un līdzcilvēku spējām, dod ticību saviem spēkiem, jaunu mērķu sasniegšanai.

JAUNA PIEREDZE. Nometne ir tā vieta, kur iet un uzzināt par likumiem, kas valda dabā un sabiedrībā, kur pašam tos praktiski izmēģināt, piedzīvot un izjust, gūt labas emocijas un jaunus sapņus uz kuriem tiekties.

JAUNI DRAUGI. Nometnē dalībnieki tiekas ar citiem dalībniekiem no citām skolām, pilsētām un pēc piedzīvotiem piedzīvojumiem izveidojas draudzība, kas turpinās arī pēc nometnes.

PIEDZĪVOJUMI. Pēc nometnes dalībnieki ir piedzīvojuši daudz vairāk kā ja būtu palikuši mājās, kļuvuši emocionāli bagātāki. Viņi ir tie, kas šo pieredzi, emocijas un sapņus nes tālāk uz savu māju, pagalmu, skolu un pilsētu.

LABAS EMOCIJAS. Nometnes laikā organizatori savu pieredzi nodot bērniem caur labām emocijām un vienreizēju piedzīvojumu. Tādējādi jaunās zināšanas un jaunā pieredze paliek jaunieša atmiņā un noder ikdienā pēc nometnes beigām.

SPĒLES. Dalībnieki nometnē spēlē sociālās spēles Tirgus, Zelta drudzis, Dinozauru medības, Pasts, Masu mēdiji un sabiedrības zvaigznes. Šajās spēles katrs dalībnieks veido savu lomu un izspēlē to kā pats vēlas. Jauniešiem šādas sociālās spēles ļauj eksperimentēt un paskatīties uz sevi no malas, uzzināt par sevām jaunām rakstura īpašības, kuras viņš jau drošāk varēs izmanto ieejot pieaugušo dzīvē.

INTERESANTAS NODARBĪBAS. Dalībnieki nometnē darboties gan lietišķās, gan vizuālās mākslas daudzpusīgos veidos: zīmēšanā, stiklā un tekstila apgleznošanā, darbā ar dabas materiāliem, floristikā, mozaiku kārtošanā, pīšanā un šūšanā. Piedalās interesantās un attīstošās brīvdabas aktivitātēs, veselīgos vasaras individuālajos un komandu sporta veidos, kā arī piedalās saistošās un radošās nometņu vakara aktivitātēs.